Wyjątkowe książki Jame Austin

Okres kwarantanny to z pewnością idealny moment na głębsze zapoznanie się z twórczością Jane Austen. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy szukają nie tylko dobrej, ale również niedrogi książki. 

Książka rozważna i romantyczna 

Książka rozważna i romantyczna to dobra propozycja literacka dla wszystkich osób, które kochają klimat wiktoriańskiej  Wielkiej Brytanii. Jane Austen dzięki swojemu wyjątkowemu talentowi pisarskiemu za pomocą kilku słów przedstawi nam realia ówczesnej Wielkiej Brytanii. Ich stroje, architektura, czy też  przyroda pozostanie w naszej pamięci na długie dni.

Decydując się na tą książkę poznamy losy dwóch wyjątkowych sióstr, które różnią się niemalże pod każdym względem. Jedyne co ich tak naprawdę łączy to wspólne poszukiwanie szczęścia i miłości. Jak sam tytuł wskazuje jedna z sióstr to romantyczna i marzycielska dziewczyna. Z drugiej strony jej siostra to powściągliwa  kobieta, która poszukuje człowieka spokojnego i odpowiedzialnego.

Losy dwóch dziewcząt

Sama powieść rozpoczyna się od chwili gdy siostry wraz ze swoją mamą opuściły swój ukochany dom po śmierci ojca. Nie mogąc liczyć na większą pomoc materialną zmuszone zostały do przeprowadzi się do niewielkiej wiejskiej posiadłości w Barton. Mimo ciężkiej sytuacji szybko odnalazły się w nowym miejscu. 

Na miejscu, choć odległym byli również nieżonaci mężczyźni, którzy szybko zaczęli walczyć o względy sióstr. Sama książka wydana została w 1811 roku. Każdy kto zechce ją nabyć musi przygotować się na skromy wydatek rzędu 10-20 złotych.