Saga o Wiedźminie

Saga o Wiedźminie jest przez wielu uznawana za jedną z najlepszych historii książkowych w polskim fantasy i chociaż powstała już kilkanaście lat temu, to teraz zyskuje na nowo popularność, a wszystko dzięki grom i serialom.

Na początku był Wiedźmin książki, potem raczej nieudany polski serial o Geralcie, a lata później trzy części gier (i kilka dodatków). To gry tak naprawdę przyczyniły się do ogromnej popularności Wiedźmina, ponieważ podbiły świat i są uznawane za jedne z najlepszych w swoim gatunku. Na kanwie ich sukcesu Netflix zdecydował się wykupić prawa do tytułu i powstaje serial, który już na początkowych etapach budzi spore zainteresowanie. Produkcje Netflixa zazwyczaj trzymają wysoki poziom, więc oczekiwania są ogromne. Szczególnie, że zarówno gry, jak i książki były wręcz wybitne w swoim gatunku.

Warto pamiętać, że nie byłoby tego wszystkiego bez książek o Wiedźminie. Andrzej Sapkowski stworzył osobny świat, który rządzi się swoimi własnymi prawami, postacie – nawet te poboczne – są pogłębione i zróżnicowane, historia zaskakuje w wielu miejscach, poza tym jest często bardzo humorystyczna. Będąc fanami gier, oczekując na serial albo po prostu chcąc lepiej poznać nasz ostatnio najlepszy towar eksportowy, warto zagłębić się w ten świat. Kilka książek, parę opowiadań i został wykreowany zupełnie nowy świat. Każda książka to trochę inna przygoda, jednak wszystkie się ze sobą łączą. Jest oryginalnie i pomysłowo, co docenili ludzie z całego świata, warto więc przekonać się też na własnej skórze.