Komiks w wersji elektronicznej? Jak najbardziej!

Komiks Batman

Wielu osobom trudno wyobrazić sobie brak możliwości czytania komiksów, które potrafią odciągnąć uwagę na wiele godzin. Nawet w Polsce cieszą się one coraz większą popularnością. Największym uznaniem cieszą się oczywiście klasyki, czyli japońskie mangi. W ich przypadku można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, kultowe serie znane czytelnikom na całym świecie. Czymś oczywistym jest obecnie ebook, ale okazuje się, że nie tylko książki mogą być w formie elektronicznej. Dotyczy to także historyjek obrazkowych. Wiąże się to z wieloma korzyściami, które warto poznać.

Komiksy nie tylko w formie papierowej

W przypadku komiksów w formie elektronicznej można liczyć na dużą mobilność, setki różnych tytułów w jednym miejscu i to przy zachowaniu niskiej wagi. Można zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie, czytać w drodze do pracy czy szkoły zamiast nudzenia się w tramwaju, autobusie. Zaoszczędzimy sporo miejsca plecaku, nie będzie też trzeba obciążać kręgosłupa. Komiksy w wersji elektronicznej to ekologia, nie zużywa się masy papieru. To z kolei ogranicza wycinkę drzew, wobec czego nie przyczyniamy się do niszczenia środowiska naturalnego. W czynniku ebooków pomieścimy ogromne ilości mangi, będziemy mieć też do wszystkich tytułów łatwy dostęp. Można też mówić o oszczędności pieniędzy i miejsca na półce. Nawet księgarnie internetowe sprzedają mangi w formie elektronicznej i to w przystępnych cenach. Można je potem czytać na wielorakich urządzeniach, łącznie ze smartfonem, tabletem i laptopem.

Nie trzeba od razu kupować czynnika ebooków, chodząc jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Do tych najlepszych zalicza się następujące urządzenia:

• Czytniki Kindle – wymagane jest przekonwertowanie e-komiksów na pliki w formacie MOBI.
• Czytniki PocketBook – zapewniają wysoką jakość graficzną, nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Można dostosować wielkość marginesów i czytanej strony ze względu na opcję edycji tekstu.
• Czytniki Onyx Boox – mają duże ekrany, można je w pełni dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji, poradzą sobie z wyświetleniem wysokiej jakości obrazów.

Zobacz też inne komiksy: https://tantis.pl/komiksy-c1511.html