Idealne książki na Boże Narodzenie

Jaki można mieć pomysł na prezent pod choinkę dla ukochanej mamy? A dla żony? Czy też dla siostry? Wydawać by się mogło, że jest tyle ciekawych propozycji, ale jak przychodzi do podjęcia ostatecznej decyzji, właściwie nie wiadomo na co postawić. Może na książki? Tak, na coś do czytania. To jedna z najciekawszych propozycji – chociaż wydaje się taka mało znacząca. Jest wiele takich książek, które są w stanie sprawić radość, jeżeli chodzi o prezenty gwiazdkowe.

„Gwiazdka z brokatem”

Książka Anny Szczęsnej, która opowiada o Basi – kobiecie oddającej się z pasją swojej pracy w sklepie papierniczym. Jest to dla niej cały świat, a także lek na samotność. Pewnego grudniowego dnia Basia spotyka na ulicy starowinkę, w której kojarzy panią z biblioteki. Warunki życia starszej kobiety są fatalne. Basia proponuje więc kobiecie wspólne spędzenie świąt. W ten oto sposób główna bohaterka poznaje Jędrzeja – wychowanka starszej pani, który…dość porządnie namiesza w życiu samotnej Basi.

„Sztuka dawania prezentów”

Kolejna książka od pani Szczęsnej, która opowiada o Lucynie. Starsza pani ma cztery córki, ale te nie żyją ze sobą w zgodzie. Ciężko będzie je zaprosić na wspólną Wigilię do domu, który kobieta otrzymała w spadku po zmarłym mężu. Główna bohaterka nie zamierza się jednak poddawać. Postanawia użyć do tego podstępu. Chce mieć przy sobie bliskich w święta. Pragnie ich pogodzić. Poza tym jest pewna rzecz, która odnosi się do niej i do jej męża. Jej córki w końcu powinny zostać „uświadomione”.

Więcej pomysłów na prezent pod choinkę tutaj.