Młodzieńcza miłość z książki The Kissing Booth – humor i wzruszenie dla młodszych i starszych

Bestseller literatury młodzieżowej, czyli książka The Kissing Booth to idealna pozycja dla pragnących miłosnych uniesień, humoru, wzruszenia, które najsilniej przeżywa się właśnie w młodości. Nastolatkowie pokochali tę pozycję, a także dalsze części przedstawiające losy Rochelle i Noah. Z czym mierzą się i czego doświadczają bohaterowie?

Historia pełna wzruszeń, która rozpoczyna się w tytułowej budce

Miłosne losy nastolatków są ciekawe, refleksyjne, pełne humoru oraz wzruszające. Dokładnie tak prezentuje się historia Rochelle Evans oraz Noaha Flynna – głównych bohaterów książki The Kissing Booth (https://tantis.pl/the-kissing-booth-p812681). Tytułowa budka pocałunków rozpoczyna ich romans, którego nikt się spodziewał. To, jak sobie radzą ze swoją relacją, jest idealnym materiałem na powieść dla młodzieży, która boryka się z podobnymi dylematami oraz przeżywa te same upadki i wzloty co bohaterowie. Pierwsza część okazała się bestsellerem, więc młoda autorka Beth Reekles (obecnie dwudziestosześciolatka) postanowiła kontynuować tę historię w kolejnych tomach. Warto dodać, że w chwili publikacji pierwszych rozdziałów na portalu internetowym, Reekles miała zaledwie piętnaście lat – co dało jej sporą przewagę w rozumieniu świata nastolatków, który opisała w swojej powieści.

Co dalej? Rozwój losów młodych bohaterów z The Kissing Booth

Pierwszy tom powieści daje szansę poznania czytelników z głównymi bohaterami, a także rozpoczyna ich wspólną, pełną przypadków przygodę. Kolejne części opowiadają dalsze losy Rochelle i Noaha, którzy dorastają i mierzą się z codziennością po ukończeniu szkoły. Ich tytuły to:

– Domek przy plaży (tom 1.5),
– Na odległość (tom 2),
– Za kółkiem przez Stany (tom 2.5).

Tom 1.5 przedstawia parę, która spędza wakacje na plaży w sielankowej atmosferze. Ta część powieści jest zapowiedzią tego, co czeka Rochelle i Noaha po letnim sezonie – tom 2. to mierzenie się z rozłąką. Chłopak wyjeżdża na studia, a związek nastolatków wkracza w trudny etap relacji na odległość. Z kolei najnowsza część, czyli tom 2.5 to krótka i zabawna opowieść o podróży Rochelle i Lee, dwójki przyjaciół, którzy, chcąc odwiedzić Noaha, wybierają się w podróż samochodem z Kalifornii do Bostonu.

Powieść The Kissing Booth jest lekką lekturą, pozwalającą natychmiastowo przenieść się w świat bohaterów, którzy przeżywają to samo, co wiele młodych osób.