Jak wydawać mniej na książki?

Uwielbiasz książki, jednak nie posiadasz nieograniczonego budżetu? W dzisiejszych czasach nie jest to żadnym problemem. Warto jest korzystać z alternatywnych rozwiązań, dzięki którym można sporo zaoszczędzić. Standardowe ceny nowych tytułów potrafią zwalić z nóg. Ponadto, koszt zakupu nie zawsze jest adekwatny do rzeczywistej wartości danej lektury. Bardzo często słono płacimy za otoczkę marketingową, a taka inwestycja kompletnie się nie opłaca! Jeśli rozsądnie wydajesz swoje pieniądze, to ten wpis jest dla Ciebie.

Recenzje czytelników

Przed zakupem książki warto jest sprawdzić recenzje wystawione przez czytelników. Oczywiście jedna lub dwie opinie to zdecydowanie za mało! Powinniśmy przeanalizować przynajmniej kilkanaście ocen. Warto jednak wziąć pod uwagę, że są one subiektywne. Mogą nas jednak ostrzec przed mankamentami danego tytułu. Być może dzięki nim unikniemy nie tylko wyrzucenia gotówki w błoto, ale również dłużących się chwil z nudną lekturą. Zazwyczaj taki tytuł po dwóch rozdziałach trafia na półkę i nigdy więcej po niego nie sięgamy.

Wizyta w bibliotece

Książki na półce

Do biblioteki warto udać się szczególnie wtedy, gdy interesują nas książkowe klasyki. W omawianym obiekcie raczej nie znajdziemy nowości, co może stanowić pewną niedogodność. Warto jest utworzyć własny profil użytkownika danej biblioteki – stając się jej członkiem, bardzo często można sprawdzić dostępność konkretnych tytułów drogą elektroniczną. Nie jest tak jednak w każdym przypadku. Bywa tak, że bez osobistej wizyty się nie obędzie.

Książki „z drugiej ręki”

Używane książki to najprostszy sposób, aby zaoszczędzić gotówkę. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda nam się trafić na pozycje, które zostały wydane kilka tygodni temu! Coraz więcej osób nie kolekcjonuje książek, lecz daje im drugie życie. Jeśli jednak nie możemy przekonać się do używanych lektur, to powinniśmy zajrzeć do księgarni internetowych. Dzięki atrakcyjnym promocjom można znacząco zredukować koszt zamówienia. Warto także polować na darmową dostawę.