Dlaczego warto czytać komiksy z serii Thorgal?

Belgijska seria komiksów „Thorgal” nie bez przyczyny stała się tak popularna w Polsce. W dużej mierze wynika to z rysunków słynnego Grzegorza Rosińskiego. Swoje robi też niesamowity klimat i fabuła, która uznawana jest za jedną z lepszych w historii komiksów. Dlaczego jeszcze warto czytać „Thorgala”? 

Dlaczego komiksy z serii Thorgal są tak wyjątkowe? 

Dzieło Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme’a było jedną z pierwszych tak ambitnych serii komiksów w historii. Pierwsze wydanie przypada jeszcze na 1977 rok. Thorgal komiks był pierwszą próbą połączenia takich gatunków jak fantasy i science fiction. Znalazło się tu nawet miejsce na dramat historyczny. Historia nie boi się opowiadać o trudnych tematach, co jednak jest pokazane z perspektywy akcji i ciekawych pojedynków. W trakcie czytania nie nudzą się zarówno dorośli, jak i młodsi czytelnicy. Serię Thorgal komiksów wyróżniają również świetni bohaterowie, gdzie do historii przeszła postać tytułowa. Odważny i zręczny łucznik stał się idolem dla wielu osób, gdzie doceniana jest również jego wielka mądrość. 

okładka tomu thorgal komiks

O czym opowiadają komiksy Thorgal? 

Komiksy z serii „Thorgal” są połączeniem kilku klasycznych gatunków, gdzie akcja dzieje się w średniowiecznej Skandynawii. To właśnie tutaj zaczyna się historia tytułowego bohatera, którego przygarnęli w młodości wikingowie. Zostaje on jednak wygnany przez szalonego władcę, za romans z jego córką. Od tej pory zaczyna się długa wędrówka bohatera, gdzie zaczną pojawiać się wątki fantasy oraz science fiction. Telepatyczne mocne zacznie przejawiać też główny bohater, co rozpocznie serię ciekawych wydarzeń w jego życiu.