Wydawnictwo Wir – najchętniej wybierane pomoce dydaktyczne w rozwoju dzieci

Twoje dziecko ma problemy z wymową? Chcesz poćwiczyć z nim utrzymywanie koncentracji lub formułowanie pytań? A może po prostu szukasz kreatywnych książeczek, które możesz czytać ze swoją pociechą przed snem? Szeroki wybór materiałów edukacyjnych dla dzieci oferuje Wydawnictwo Wir, które swoimi propozycjami wychodzi poza schematy, tworząc praktyczne pozycje dla dzieci oraz ich rodziców. Wydawnictwo cenione jest również przez nauczycieli, terapeutów oraz logopedów. Dzisiejszy artykuł przybliża markę, jaką jest Wydawnictwo Wir oraz przedstawia najchętniej wybierane przez czytelników materiały edukacyjne. Po jaką książeczkę warto sięgnąć, aby wspomóc rozwój dziecka? 

Wydawnictwo Wir – o marce 

Wydawnictwo Wir powstało w 1997 roku. Od początku swojego działania wydawnictwo zajmowało się dostarczaniem wysokiej jakości materiałów edukacyjnych skierowanych przede wszystkim do rodziców, nauczycieli oraz innych specjalistów pracujących z dziećmi. Nie mniej ważną, trzecią grupą odbiorców były dzieci (zarówno te, u których wykryto różnego rodzaju zaburzenia z zakresu poprawnej komunikacji, jak i te rozwijające się prawidłowo). Książki sygnowane marką Wydawnictwa Wir charakteryzują się wysokim poziomem merytorycznym, ponieważ tworzone są przez doświadczonych specjalistów z wieloletnią praktyką w pracy z dziećmi. Dzięki nowoczesnemu podejściu do edukacji, dużej oryginalności i kreatywności oraz przede wszystkim szerokiemu zapleczu merytorycznemu, publikacje mogą być tworzone z myślą o indywidualnych potrzebach dzieci i od lat cieszą się dużą popularnością. 

Działalność wydawnicza Wydawnictwa Wir 

Wydawnictwo Wir kieruje swoje publikacje przede wszystkim do dzieci, ich rodziców, nauczycieli, logopedów oraz terapeutów. Co zasługuje na szczególną uwagę, w grupie odbiorców publikacji wydawnictwa znajdują się również osoby dorosłe z różnego rodzaju powikłaniami chorób neurodegradacyjnych. Publikacje wydawnictwa cechują się dużą wygodą i praktycznością. Wśród wydawanych materiałów edukacyjnych można znaleźć szeroki wybór pomocy dydaktycznych, które wspierają pracę mózgu i kondycję umysłową na różnych etapach życia. Są to między innymi: 

  • materiały edukacyjne pomocne w nauce przedmiotów szkolnych oraz nauce czytania, 
  • pomoce dydaktyczne adresowane do terapeutów dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi, 
  • pomoce do terapii umysłowej osób dorosłych, 
  • szkolenia i webinary prowadzone przez specjalistów. 
Wydawnictwo Wir

Wydawnictwo Wir – najciekawsze publikacje 

1. „Czytam i zadaję pytania. Nauka formułowania pytań do tekstu” 

To kreatywna publikacja, pomocna w nauce czytania i rozumienia tekstu. Adresowana jest szczególnie do uczniów klas 1-3. „Czytam i zadaję pytania. Nauka formułowania pytań do tekstu” zawiera ćwiczenia czytania ze zrozumieniem oraz różnorodne formy ćwiczeń w postaci odpowiadania na proste pytania, uzupełniania luk w dialogach oraz zadawania pytań do poszczególnych wyrazów. Dodatkowo w książeczce znajdują się ćwiczenia praktyczne dotyczące sposobu zadawania pytań w codziennych sytuacjach lub podczas zabawy. 

2. „Stymulacja i terapia. Przygotowanie do nauki czytania – Myślenie przyczynowo-skutkowe”

Ta popularna książeczka rozwija u dzieci umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego. Zawarte w niej zestawy obrazkowe pomagają zrozumieć co było najpierw, co przed a co potem, dzięki czemu mali czytelnicy utrwalają w sobie zdolność przewidywania następstw, skutecznego planowania i unikania błędów. Dedykowana jest zarówno dzieciom rozwijającym się prawidłowo, jak i maluchom z zaburzeniami rozwojowymi. 

3. Ćwiczę koncentrację

„Ćwiczę koncentrację” to zeszyt ćwiczeń wspomagający zdolność utrzymania koncentracji. Publikacja ze względu na zróżnicowany stopień trudności dedykowana jest dzieciom w wieku 8-14 lat. Ćwiczenia zawarte w książce opierają się na precyzyjnym odwzorowaniu kształtów oraz łączeniu punktów, co pozwala rozwijać u dzieci umiejętność skupienia uwagi.