Nauczanie geografii w szkole ponadpodstawowej

Geografia to jeden z przedmiotów szkolnych, który może zaciekawić niejednego ucznia. Wystarczą odpowiednie narzędzia, podręczniki oraz pedagog, który w umiejętny sposób przekaże wiedzę młodemu człowiekowi. Tematyka jest na tyle bogata i szeroka, że z pewnością każdy uczeń znajdzie dla siebie interesującą dziedzinę.

Jaki podręcznik do nauki geografii?

Odpowiednie podręczniki są w tym przypadku jednym z decydujących elementów. Dlatego to właśnie podręczniki Oblicza geografii wydawnictwa Nowa Era doskonale prezentują ciekawe zagadnienia z podstawy programowej nauczania geografii w szkole ponadpodstawowej.

Dlaczego Oblicza geografii?

To podręcznik, który dzieli wiedzę na dwa zakresy. Podstawowy i rozszerzony, który dostosowany jest dla uczniów przygotowujących się do matury. Oba zakresy składają się dodatkowo z dwóch części, z których pierwsza porusza zagadnienia geografii fizycznej ogólnej, z kolei druga dotyczy geografii społeczno-ekonomicznej. To niezbędna wiedza przekazana w przystępny sposób.

Materiały dodatkowe i pomoce dydaktyczne

Oprócz podręczników, które nie są przesycone nadmiarem materiału nauczyciel dostaje do dyspozycji materiały pomocne w procesie nauczania. Karty pracy oraz Atlas z pewnością wspomogą pedagoga w nauczaniu. Dodatkowo, w związku z wprowadzeniem zdalnego kształcenia, nauczyciel może skorzystać z szeregu pomocy dydaktycznych, które znacznie wpływają na poprawę jakości i skuteczności zdalnego nauczania, w tym:
– generator.dlanauczyciela.pl,
– dlanauczyciela.pl,
– E-booki,
– mapy,
– portal terzmatura.pl.

Podręczniki Oblicza geografii doskonale prezentują materiał z podstawy programowej, a każda jednostka dostosowana jest do jednej godziny lekcyjnej, by umiejętnie dawkować materiał. Liczna fotografie i ciekawostki zainteresują z pewnością każdego ucznia, a przystępna forma prezentacji map, pozwala doskonalić umiejętność posługiwania się narzędziem. To podręcznik, dostosowany dla każdego ucznia, również dla młodego człowieka, który przygotowuje się do egzaminu dojrzałości z geografii.