Książki można nie tylko słuchać. Witajcie, audiobooki!

Nie wszyscy lubią czytać tak samo bardzo. niektórzy myślą o tym z niechęcią. Czy można ich jakoś przekonać do poznawania literatury? Jak najbardziej – po przez słuchanie! Ktoś może się zdziwić, że to możliwe. Jednak już od wielu, wielu lat istnieje możliwość słuchania książek. Pozwalają na to audiobooki. Moda na nie zaczęła rosnąć między 2000 i 2020 rokiem. Od tego czasu wiele tytułów zyskało swoją audio wersję.

Słuchać książek można w wielu sytuacjach

Audiobooki przydają się nie tylko osobom starszym, niewidomym i niedowidzącym. Sięgają po nie dość często także osoby lubiące czytać, ale nie mające na to zbyt dużo czas.

Czytając książkę w tradycyjnej formie nie można jednocześnie np. sprzątać, czy gotować obiadu. Nie zawsze da się tez czytać w podróży – bo np. za bardzo trzęsie albo jest tłok. W takich właśnie sytuacjach można książek posłuchać.

Skąd brać audiobooki?

Są one dostępne w wielu księgarniach internetowych. Można je także wypożyczać – tak! Wystarczy znaleźć wypożyczalnię i korzystać z jej zasobów. Bywa, że w tym celu trzeba wykupić abonament, ale dzięki temu zyskuje się stały dostęp do wielu tytułów oraz nowości na rynku wydawniczym. To także sposób na poznanie tytułów, które potem chętnie zakupuje się do własnych zbiorów.