Don Stanislao – o czym opowiada ta książka?

Kardynał Stanisław Dziwisz wiernie służył przez wiele lat Janowi Pawłowi II. Z pewnością pragnie on, abyśmy zapamiętali go jako człowieka dobrego i godnego zaufania. Jeśli chodzi o książkę Don Stanislao, autor porusza tutaj trudne tematy. Wskazuje, że być może nie znamy tak dobrze kardynała Dziwisza, jak może nam się zdawać. Czym cechuje się ta książka? Dlaczego warto ją przeczytać? O czym opowiada?

Don Stanislao

don stanislao

Rozmówcy Marcina Gutkowskiego sugerują, że kardynał ma drugą twarz. Słowa w książce wskazują na kapłana nieczułego na krzywdę ofiar pedofilii. Ponadto, ukazują urzędnika Kościoła, który przyjmował grube koperty od duchownych, oskarżanych o łamanie prawa. Człowiek ten został przedstawiony jako osoba z krótką i wybiórczą pamięcią.

Kilka słów o autorze

Autorem książki jest Marcin Gutowski. To autor głośnego filmu dokumentalnego Don Stanislao, w którym przedstawia szokujące wyniki swojego śledztwa. Jest to opowieść nie tylko o kardynale Dziwiszu, lecz także o bulwersujących problemach Kościoła na całym świecie. Okazuje się, że kiedy mowa o skandalach wykorzystywania seksualnego w Kościele, wiele dróg może prowadzić do Stanisława Dziwisza. 

Gdzie zakupimy książkę Don Stanislao? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup w internetowej księgarni. Bez wychodzenia z domu zakupimy tutaj książki doskonałe dla całej rodziny, zgodne z naszymi oczekiwaniami. Szeroka oferta księgarni online daje sporo możliwości. Jeżeli chcemy poznać drugą twarz kardynała Dziwisza, warto sięgnąć po książkę Don Stanislao.