Czy słyszałeś o książkach Minecraft?

Branża gier komputerowych rozwija się bardzo dynamicznie na całym świecie. Graczy wszystkich krajów jednoczy fakt, że mogą oni wspólnie grać w wybraną przez siebie pozycje. Obecnie jedną z najpopularniejszych gier, która cieszy zarówno tych starszych, jak i tych dużo młodszych, jest Minecraft. Okazał się on niebywałym hitem na rynku gier wideo. Od pewnego czasu firma, która tą grę stworzyła, produkuje również wiele akcesoriów dla fanów tej pozycji, dostarczając im przykładowo książki Minecraft.

Na czym polega fenomen Minecraft’a?

Tytułowa gra należy do gatunku gier o nazwie sandbox, co oznacza, że graczowi dany jest wolny świat, który może on swobodne przemierzać i modyfikować wedle własnego upodobania. Minecraft jest bardzo skoncentrowany na budowaniu najróżniejszych struktur, którymi gracze mogą później chwalić się między sobą. Równie duży nacisk położony został na elementy związane z przetrwaniem użytkownika w nieprzyjaznej rzeczywistości i walce z napotykanymi przeciwnikami. W książkach Minecraft z księgarni PWN zwłaszcza początkujący gracze mogą znaleźć multum podstawowych informacji o tym, jak poradzić sobie w świecie gry i co można w niej zrobić. Jednak również ci bardziej doświadczeni użytkownicy wiele wyniosą z lektury tych książek, gdyż wiele z nich zostało zaprojektowanych specjalnie dla bardziej wymagających graczy.

Gdzie szukać książek Minecraft?

Pozycje tego typu znaleźć można w każdej większej księgarni, zarówno internetowej, jak i stacjonarnej. Występują one również w sklepach, zajmujących się sprzedażą wielu różnych artykułów, określanych wspólnie jako multimedia. Jednym z takich miejsc jest Empik.