Czy warto uczyć się programowania?
Szacuje się, że zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie programowania sięga w tej chwili w Polsce 50 tysięcy, a globalny niedobór takich osób plasuje się na poziomie 40 milionów. Z perspektywy wynagrodzenia oraz możliwości prowadzenia życia cyfrowego nomada, warto podjąć naukę tego rzemiosła. Czy jest to trudne? Czy trzeba mieć specjalny talent? Autor książki przekonuje, że nie.
Czy trudno nauczyć się języka węży?
Michael Dawson prowadzi czytelnika za rękę przez świat jednego z najpopularniejszych języków programowania. Opowiada historię jego powstania, prezentuje proste przykłady użycia języka Python w praktyce oraz zachęca do nieustannego rozwoju, serwując na koniec każdego rozdziału zadania do samodzielnego wykonania. Wszystko przedstawione jest w naprawdę przystępny sposób, dlatego jest to jedna z pozycji na rynku polskim, która stanowi nieskomplikowane wprowadzenie. Jedynym minusem książki jest jej „wiek”, gdyż mija już 7 lat od jej wydania, a w świecie nieokiełznanego rozwoju programowania, te kilka lat to niemal stulecie, (na szczęście książka jest stale aktualizowana i warto wybierać jak najnowsze wydanie).
Czy po przerobieniu treści książki informatycznej można zostać programistą?
Odpowiedź oczywiście brzmi nie, ale warto wykonać ten pierwszy krok, choćby po to by sprawdzić czy jest to coś, co mielibyśmy ochotę przekuć w swoją pracę zawodową. Jeśli pozostaniemy na etapie hobby, będziemy w stanie stworzyć na własny użytek programy, które mogą uatrakcyjnić i zautomatyzować nasze codzienne zadania.