Zrozumieć przeszłość – książka, która przygotowuje do matury

Seria książkowa ,,Zrozumieć przeszłość” składa się z kilku części. Uczniowie z technikum oraz klas licealnych mogą czerpać garściami wiedzę z tych podręczników. Znajduje się tam wiele ciekawych informacji o życiu naszych przodków. Opisane są tam szczegółowo dzieje Polski na przestrzeni wielu stuleci i wydarzeń historycznych. Podręczniki te są zgodne z podstawą programową, dlatego doskonale przygotowują one uczniów do egzaminu maturalnego.

Podręczniki do historii, bogatym źródłem informacji o przodkach

Podręcznik dla uczniów klas licealnych zawiera w sobie czytelny spis treści, z pomocą którego można odnaleźć interesujące zagadnienie. Dodatkowo, każda strona jest numerowana. Rozdziały są napisane spójnie i w logicznej, chronologicznej całości. Z pewnością tego typu literatura usatysfakcjonuje uczniów pasjonujących się historią Polski i całego świata. Podręcznik ,,Zrozumieć przeszłość” jest bogatym źródłem informacji o przodkach i ważnych osobistości, o których pamięta się również w obecnych czasach. W książce znajdują się ponadto szczegółowe mapy z różnego okresu czasu. Na nich widać, jak bardzo zmieniły się obszary terytorialne wielu państw, w tym Polski.

Podręczniki dla absolwentów szkół podstawowych, zgodne z podstawą programową

zrozumieć przeszłość

Uczniowie szkół licealnych oraz technikum mogą z pomocą podręczników uzupełnić wiedzę z historii. Na kartach stron zapisane są ćwiczenia, z pomocą których można łatwo przyswoić wiedzę. Wśród tych podręczników wymienić można: dzieje nowożytne, starożytność oraz średniowiecze, historię lat 1815-1939. Podręczniki do historii rozwijają zainteresowanie tym przedmiotem. Na poszczególnych kartach znajdują się zdjęcia, ryciny oraz infografiki, które są bardzo pomocne w nauce. Szkoły ponadgimnazjalne czerpiąc informacje z podręczników mogą w pełni przygotować się do sprawdzianów umiejętności i kartkówek. Podręczniki te:

  • uzupełniają wiedzę z dziejów Polski i świata,
  • są przydatne w nauce,
  • pomagają w solidnym przygotowaniu do matury,
  • są napisane chronologicznie według historycznego porządku.

Te i inne podręczniki są dostępne na Tantis.pl.