Star Wars książki i filmy – tytuły warte zainteresowania

Space opera Star Wars, czyli po polsku Gwiezdne Wojny, posiada rzeszę fanów na całym świecie. W oparciu o tę popularną historię stworzono mnóstwo książek oraz filmów. Którymi tytułami szczególnie warto się zainteresować?

Wszystko zaczęło się od filmu

Popularność serii zapoczątkowała premiera filmu Star Wars (później dodano tytuł Nowa nadzieja), która odbyła się w 1977 r. Sukces tej produkcji zaowocował powstaniem epizodów od V do VI, czyli Imperium kontratakuje i Powrotu Jedi. To właśnie pierwotna trylogia skradła serca publiczności na całym świecie. Nakręcone w późniejszym czasie prequele oraz sequele zostały znacznie gorzej przyjęte przez międzynarodową społeczność fanów.

Książki starego kanonu

Uniwersum Gwiezdnych Wojen zostało w znacznej mierze rozbudowane dzięki osadzonym w nim książkom. Szczególnie warty polecenia jest tzw. stary kanon, czyli seria opowieści napisanych przez wiele różnych osób przed 2014 r. Jeżeli chodzi o świat Star Wars książki pozwalają nie tylko na poznanie dalszych losów głównych bohaterów znanych z pierwotnej trylogii, ale także na zgłębienie historii poprzedzających powstanie Imperium.

Książek godnych polecenia jest mnóstwo począwszy od serii The Old Republic, poprzez tzw. trylogię Thrawna, aż do cyklu Przeznaczenie Jedi. Wybór jest na tyle duży, że każdy fan Gwiezdnych Wojen znajdzie serię dla siebie.

Książki ze świata STAR WARS kupisz w tej księgarni