Nowości na temat schorzeń traumatologicznych

“Traumatologia układu ruchu” to książka, której twórcą jest amerykański lekarz medycyny i specjalistą od urazów chirurgicznych, Roy W. Sanders. Autor ukończył szkołę medyczną w Nowym Jorku, gdzie zainteresowały go szczególnie choroby związane ze stawami kończyn. 

ROY SANDERS, WYBITNA POSTAĆ CHIRURGII POURAZOWEJ

Uniwersytet Medyczny ukończył w 1985 roku, by następnie odbyć szereg szkoleń, dzięki którym osiągnął wysoki stopień swoich traumatologicznych badań i zebranych w ten sposób doświadczeń. Roy W. Sanders, jest profesjonalistą nie tylko w dziedzinie ortopedii, ale także urazów mięśniowo-szkieletowych, reumatologii i chirurgii stóp i kostek. 

Otaczające autora książki “Traumatologia układu ruchu”  uznanie, sięga daleko poza Stany Zjednoczone, w których sprawuje on obecnie funkcję prezesa Instytutu Ortopedii na Florydzie i przewodniczącego Wydziału Ortopedii Uniwersytetu Stanu Floryda. Publikowane przez niego prace, rozchodzą się w tempie błyskawicznym i cieszą się ogromną popularnością w środowisku medycznym. Dr Roy W. Sanders ma ich już na swoim koncie ponad 100. 

JOHN P. DORMANS, ORTOPEDA I LEKARZ PRZYJAZNY DZIECIOM

Kolejną pozycją książkową, która łączy się wydawnicza z pracą na temat traumatologii układu ruchu, jest “Ortopedia pediatryczna.” autorstwa Johna P. Dormansa. Wydana w twardej oprawie przez PZWL w 2021 roku, dotyczy takich zagadnień jak schorzenia kończyn, dystrofie i zniekształcenia mięśni szkieletowych oraz urazy czaszki.

Autor podręcznika jest ortopedą i przewodniczy działaniom Szpitala Ortopedycznego dla Dzieci w Riley. To właśnie dzieciom, poświęcił opublikowaną niedawno w Polsce książkę “Ortopedia pediatryczna.” W swojej codziennej pracy dr John P. Dormans, pomaga i swoim działaniem, przynosi ulgę najmłodszym pacjentom, których spotkały guzy, skolioza oraz inne choroby i schorzenia kręgosłupa. Sprawuje on także funkcję prezesa Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Ortopedycznej i Traumatologii, która obecnie jest największą organizacją tego rodzaju na świecie.