Gry dla małych dzieci

Dzieci uwielbiają różnego rodzaju gry. Zwłaszcza wtedy, gdy rodzice zostawiają swoje zajęcia, siadają z nimi na dywanie i bawią się tak, jak wtedy kiedy sami byli mali. Wspólnie granie to doskonała okazja do spędzenia ze sobą czasu w miłej atmosferze. Do zabawy warto zaprosić też rodzeństwo bądź dziadków. Im więcej osób, tym weselej! Tylko jakie gry dla małych dzieci wybrać?

Pamięć dobra rzecz

4- a nawet już 3-latek może grać w gry pamięciowe. Nie są one skomplikowane, naszym zadaniem jest rozłożenie kart z obrazkami drugą stroną, aby przedstawione na kartach rysunki nie były widoczne i znalezienie dwóch takich samych obrazków. Takie gry „rosną” wraz z dzieckiem i tak, jak w przypadku puzzli wersja dla starszych dzieci może zawierać po prostu większą liczbę elementów.

Świat się nie zawali… ale wieża może

Gry zręcznościowe przynoszą najwięcej zabawy i śmiechu. Wyciąganie z wieży klocka po klocku, aby się nie zawaliła, to nie lada wyzwanie! Tego typu gier jest mnóstwo, musimy uważać na spadające kulki, zwierzątka… Z pewnością przypadną one do gustu wszystkim domownikom.

Nie martw się, wszystko się ułoży

Puzzle to również świetny wybór spośród gier dla małych dzieci. Możemy wspólnie z naszą pociechą wybrać, jaki obrazek będziemy układać i jeśli elementów jest dużo, rozłożyć sobie tę przyjemność na kilka może nawet kilkanaście dni. Satysfakcja z ułożonej, skomplikowanej układanki będzie nie tylko dla malucha, ale także dla nas.